Безбородьківська
загальноосвітня школа
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Наша адреса
Україна
Черкаська обл.
Драбівський р-н.
с. Безбородьки
вул. Шкільна, 12
19835

Телефон: 92-6-40

E-mail: bezborodky@ukr.net
СТАТИСТИКА
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Всеволод Нестайко
Життєвий і творчий шлях



Завантажити презентацію можна тут


Тореадори з Васюківки
Сторінками улюбленого твору


Завантажити презентацію можна тут


Тореадори з Васюківки
Поведінка героїв твору, їх  вчинки


Завантажити презентацію можна тут


 

Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу  був голодомор 1932—1933 рр.

Завантажити презентацію можна тут

 

Національна  трагедія  України – Голодомор  1932-1933рр. - на  сторінках  творів  Ольги  Месеврі


Завантажити презентацію можна ТУТ

 

                          

                                           Урок  літератури  рідного  краю.  8 клас

 

Тема.  Національна  трагедія  України  - Голодомор 1933р. -   на сторінках  творів  Ольги  Месеврі   «А мені добре…»,  «Апокаліпсис»

Мета: розкрити проблематику оповідань О.І.Месеврі;

            удосконалювати  навички  аналізу  художнього  твору  та   

            характеристики літературних  персонажів, аргументовано

            висловлювати  власну точку зору, вдосконалювати  усне  мовлення учнів;

            розвивати  образне  та  критичне мислення;

            виховувати  вдумливого  і  спостережливого  читача;

            вчити цінувати  людину і  життя;

            формувати  інтерес  до вивчення  історії  свого народу

Тип уроку: урок  літератури  рідного краю

                                                                      Епіграф уроку:

                                          Все зміниться ! Буде без насильства, злиднів,   неправди.

                                          Хочемо – не хочемо , зміниться…Бо на небі Сонце.

                                                                                        Василь Барка

 

                                               Хід уроку

 

 І. Організаційний момент

1.Оголошення теми , мети і завдань уроку.

 ІІ. Основний зміст уроку

Вступне слово вчителя.  Ольга  Іванівна Месевря. Поетеса, прозаїк. Народилася в 1954 році в с. Крутьки Чорнобаївського району Черкаської області. Закінчила філологічний факультет Черкаського педагогічного інституту . Працювала завідувачем у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників.

Авторка збірок поезій: „Літоросль”(2007 ), „Серпнева пастораль”(2012 ); книги прози „Чобітьківський рай”(2013); публікацій в часописі „Холодний Яр”, альманасі Черкаського обласного літературного об’єднання ім. В. Симоненка „Незабаром” (2008). У 2016 вишли друком  збірки «Чому плаче дорога?», «Соняшник у відрі».Нагороджена нагрудним знаком ім. В. Сухомлинського.

Член НСПУ з 2013 р.

1.Історична  довідка-повідомлення

- Кожен народ має власну історію, і ми  не повинні оминати жодної сторінки

свого минулого

(презентація-повідомлення  про  страшні  роки  голодомору  на Україні .)

ІІІ. Опрацювання змісту оповідань  О.Месеврі  «А мені добре…», «Апокаліпсис»

-Чи  схвилювали  вас  оповідання О.Месеврі?

- Що  вас  найбільше  вразило ?

- В  які роки відбуваються  події у  творах?

- Хто головні персонажі оповідання?

-Які  проблеми  порушує  письменниця в  оповіданнях «А мені  добре..», «Апокаліпсис»?

1.Виразне  читання  учнями  уривків  з  оповідання «А мені  добре…»

2. Обговорення  змісту  оповідання «А мені  добре…»

- Яке  єдине  бажання пронизує  увесь твір?

- Що сталося  із батьком Галі?

- Чому мама покинула своїх дітей на станції?

- Яким було застереження  незнайомої  бабусі?

- Куди  вирішила  йти  Галя? Чи підтримав  її  Ілько? Чому?

- Про що свідчать слова Галі: «Ой, що ж  я наробила?»

3. Обговорення  змісту  оповідання «Апокаліпсис»

- Як  письменниця  описує  природу  на  початку  твору?

- Які думки   катували серце  Петрика?

- Хто  вселив  надію в душу хлопчика?

- Чи співвідносні  картини  природи  з  психологічним станом  Петрика?

4. Складання  інформативного  грона  « Характеристика  головних  героїв»:

Галя  -

Петрик -

ІV. Літературне дослідження (Аналіз художніх особливостей оповідань)

Робота  в групах

Кожна група свою  відповідь починає так: «Ми шукали такий  художній засіб, як…»

V. Вправа «Займи позицію»

Як  ви  ставитесь до вчинку Галі?

VІ. Підсумок  уроку

- В цих оповіданнях  показано історії двох родин,   а ми за ними  бачимо трагедію  всієї України. Родини  докладають немислимих зусиль, аби вижити, вистояти, дочекатися  весни. Але навкруги все виметено, забрано, спустошено.

 Метод   «Мікрофон»

- Над  чим  змушують  задуматись  оповідання?

- Чи  задоволені  ви  своїм  життям?

VІІ. Домашнє  завдання:

Написати  твір-мініатюру  на тему: «Якою  я  уявляю  подальшу  долю Галі»

 

Використана література:

1.Месевря О. І. Соняшник  у  відрі - Черкаси: видавництво Ю. Чабаненко, 2016. - 52с.

Інтернет-ресурси:

1.  http://www.symonenkolib.ck.ua/index.php?...mesevrya-olga

2.  http://divoslovo.klasna.com/uk/news-35-11475

3. pidruchniki.com/.../golodomor_1932-1933_ukrayini_yogo